S1=$70/20gal=$3.50 per gallon
s2=$33.50/(50/4)gal=$2.68 per gallon
s3=$48.75/(15+8)gal=$2.12 per gallon
So supplier #3 has the best deal.
The answer is A) Clustering and Outliers
We see a lot if clustering, but we also see 2 outliers that are far away from the clusters!! :)
Answer:
C(t)=30+3.5t
Step-by-step explanation:
Yeah this is the answer
Answer:
$150
Step-by-step explanation:
it is $25 income tax every $100 earned so 25 x 6 = 150
X^2-9x=-8
x^2-9x+8=-8+8
x^2-9x+8=0
(x-8)(x-1)=0
x-8=0
x-8+8=0+8
x=8
x-1=0
x-1+1=0+1
x=1
There are 2 solutions, which are 1 and 8