Answer:
unlike terms
Step-by-step explanation:
since the first 9y is squared they cannot be combined since the other isn't squared, they cannot be simplified, nor are they alike
<span>well first off, you take 1350/9=150
then you add it all together 1350+150=1500
then your full answer would be $15 was the original price
</span>
Answer:
from school to the library it would take 21 minutes, home to school would be 5
Step-by-step explanation:
Answer:
7 cans will cost $7.29
Step-by-step explanation:
Set up a Proportion:
=
Cross multiply: 24x=175
Solve for X: x=7.29