1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scoray [572]
3 years ago
6

The cost of rubens large storage unit $285.47 per month. If Ruben pays in advance for 2 years of storage,how much will he pay in

all?
Mathematics
2 answers:
Mrrafil [7]3 years ago
4 0
285.47 * 24 = 6851.28

$6851.28 for 2 years 
masha68 [24]3 years ago
3 0
$285.47 per month
Wants to pay two years advanced.
2years=24mths
285.47*24= 6851.28
He will need to pay $6851.28
You might be interested in
Decimal expansion of -11/15
Alenkinab [10]
Don’t listen to the links people -_- they mad annoying
3 0
3 years ago
Mary is x years old. How old will she be in 12 years? How old was she 2 years ago?
Anna007 [38]
In 12 years she will be X+12

2 years ago she was X-2
5 0
3 years ago
Use the fact that 135 X 37= 4,995 to find the value of 1,350 X 3,700?
Dimas [21]

Answer:

The anwser is 4,995,000 ok

6 0
2 years ago
Simplifying expressions with exponents
REY [17]
When dividing two terms with the same base, subtract the exponent in the denominator from the exponent in the numerator: Power of a Power: To raise a power to a power, multiply theexponents. 
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP PLEASE!!! The length of a rectangle is shown below:
Kamila [148]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Write an equation for y is one-eleventh of x
    6·1 answer
  • Solve sin^2 theta*sec theta+cos theta= sec theta<br><br>SHOW WORK!!!
    6·1 answer
  • Lol I hate these problems that's why I keep asking them.... thank you by the way.
    6·1 answer
  • (6x + 5) + (-3x + 7) ?
    8·2 answers
  • What is the answer for -5( -4g+8)-9g
    7·1 answer
  • Find the unit price on a 6 pack of drinks on sale for $2.99
    10·2 answers
  • Marion is making trail mix for a group camping trip. She buys 3 pounds of granola for $3 per pound, and 0.75 pounds of raisins f
    11·2 answers
  • Fiona must find the length indicated by the dotted line for the tiles she is installing. She knows that each polygon is a regula
    9·2 answers
  • What is 1505 divieded by 60?
    14·1 answer
  • James has $20. Song downloads cost $1.00 each. How many songs can he download and still have $10 left to spend?
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!