1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nydimaria [60]
3 years ago
13

Factor each polynomial. 12x² + 4x

Mathematics
1 answer:
Nadya [2.5K]3 years ago
6 0

Answer:

148x

Step-by-step explanation:

12x^2 + 4x

144x + 4x

148x

I think this is correct? But hopefully this helped :)

You might be interested in
Kyle has 22 more cards than 3 times the number of cards that Stan owns. Together, they own less than 58 cards. How many cards ar
Slav-nsk [51]
If its only one answer its A
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME QUICKKK, FIRST CORRECT PERSON GETS BRAINLIEST​
Katyanochek1 [597]

Answer:

$165

Step-by-step explanation:

....................

8 0
2 years ago
Solve by any method <br> y= -7x+10<br> y= -3x+6
AnnyKZ [126]
Y=1
To get it, you use the method of substitution. So you swtich the top y by the equation of the bottom=-3x+6=-7x+10. You first add 7x to each side=4x+6=10 then you minus 6 from each side=4x=4 which is 1
4 0
2 years ago
Find (f*g) (x) for the following functions. f(x) = 9x2 – 2x – 9 g(x) = 11x – 9
e-lub [12.9K]

Answer:

all work is shown and pictured

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
A rectangular dog park was built with the dimensions shown. The fencing that completely surrounds the park cost $12 a yard. Each
leonid [27]

Answer:

sod- 1662.6

fencing- 807.6

all- 2470.2

Step-by-step explanation:

sod-

25.5 * 8.25 = 207.825

207.825*8= 1662.6

fencing-

8.25+8.25+25.5+25.5= 67.3

67.3*12= 807.6

fencing + sod

1662.6 + 807.6= 2470.2

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Holly fills a bucket with of a pound of confetti in of an hour. How much confetti could she fill the bucket with in 1 hour?
    9·1 answer
  • Can someone help me with this? I don’t remember how to do it...
    8·1 answer
  • Adam has game and education apps on his tablet. He noticed that he has 4 game apps for every 3 education apps. Which of the foll
    7·1 answer
  • Please help! I have a bunch more I will be posting as well , thank you! (:
    9·1 answer
  • Which equation shows the variable terms isolated on one side and the constant terms isolated on the other side for the equation
    12·1 answer
  • Y = 5 - 2x<br> inputs are : -1, 1, 3, and 5.<br> I need the outputs :)
    5·1 answer
  • B)
    12·1 answer
  • A 7-pound box of grapes costs $30.24. What is the price per ounce?
    15·2 answers
  • In the figure shown below find the value of a, round to the nearest tenth.
    10·1 answer
  • Which sum does not equal ?<br> 7/8
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!