If you need any steps explained lmk
Answer:
2 on top and bottom of 4 5 is 3 on top and bottom and lastly 6 is 8 on top and bottom.
Step-by-step explanation:
all you have to do is divide the two bottom numbers on each problem and the answer to the problem will be the same on top and bottom
Answer 6 dollars and 52 cents
Step-by-step explanation: 6 1/4 = (6.25)
40.75/6.25 = 6.52 per unit price
Answer:is A
A) Molly walked 5 miles and Mary walked 15 miles last month. If Molly walks 3 miles per week and Mary walks 2 miles per week, how long will it be before Molly has walked more miles than Mary?
Step-by-step explanation:
<h3>An inequality can have more than one solution. The set of all solutions of an inequality is called the solution set. The symbol ≥/ means “is not greater than or equal to.”
</h3>