1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
spin [16.1K]
3 years ago
8

6x + 4x - 1 = 2(5x + 4)

Mathematics
1 answer:
garik1379 [7]3 years ago
8 0

Answer: no solutions

Step-by-step explanation:

You might be interested in
3. R: {(1, 2), (2, 2), (−1, −2), (−3, 4)}?
Natali [406]
Yes it is a function Bc the x values don’t repeat
7 0
2 years ago
What solid fits snugly through each shape when held in the right position -square, triangle, circle
Nana76 [90]

Answer:

Im pretty sure its circle

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Will mark as brainlist answer fast
Darina [25.2K]

Answer:

Pronoun

A pronoun is a word used to stand for a noun

6 0
2 years ago
geri wants to put 6 stamps on some pages in her book and 9 stamps on other pages. explain how she could do this with 78 stamps
Readme [11.4K]
She could put 6 stamps on 4 pages, and 9 stamps on the other pages
6 * 4 = 24
78 - 24 = 54
54/9= 6

6 0
3 years ago
Determine the slope of the linear function. Y= 1/5 x + 6
Novay_Z [31]
D. 1/5

Reason: it’s always the first number in the equation
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Math help please.. number 13
    8·1 answer
  • Hardest question ever!!! What’s 1+1???
    12·2 answers
  • The table below shows a relationship between the variables x and y. Explain
    7·1 answer
  • Describe fully the single transformation that maps shape A onto shape B.
    14·1 answer
  • Solve for f(-7) plz thanks
    10·1 answer
  • 9-3÷ 1/3 + 1= plz answer correctly because i can get grounded and I will give brainliest and give 20 points
    8·2 answers
  • Is answer c the correct answer?​
    13·2 answers
  • A taxi service charges an initial fee plus $1.80
    15·2 answers
  • 5 tons of fertilizer cost $6,600.00. What is the price per pound?
    7·1 answer
  • Determine which postulate can be used to prove the triangles are congruent then identify the valid congruency statement.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!