Answer:
4180 to 5230$
Step-by-step explanation:
1. Lets find the expenses she has to make -> 4*90+660=1020$(4 new tires + other expenses)
2. As her income is not set strictly we can guess the range she can save(More accurate calculations depends on her strict incomes). We have 5200-1020=4180$(if she gets paid 5200$) and 6250-1020= 5230$(if she gets paid 6250$).
3. So the range of savings vary from 4180 to 5230$$.
Four 1+1+1+1=4 1+1=2 2+2=4!!!!!!
Answer:
$5.25
Step-by-step explanation:
3.75/15= 0.25 per oz
0.25* 21= 5.25
Answer:
jil got 18 chocolates
Step-by-step explanation:
let the ratio constants be x,
so, jil has 3x chocolates
katie has 4x chocolates
and we know total chocolates = 42
then,
=》3x + 4x = 42
=》7x = 42
=》x = 42 ÷ 7
=》x = 6
so, jil got 3x = (3 × 6) = 18 chocolates
katie got 4x = (4 × 6) = 24 chocolates