Answer:
fge or fgc
I think that because its kinda like the same
(4x-7y)(4x+7y)
4x times 4x= 16x^2
-7y times 7y= -49y^2
Step-by-step explanation:
I have no idea if I'm doing it right but my guess would be to take the values that we get from f(x) and g(x) when x = 1. Therefore we get that f(x) is equal to 4 and g(x) is equal to -1. We than just do f/g which is 4/-1 which gives us the final answer of -4 which is option B.
Answer: Option B, -4
You can calculate it by divided but most of the people get confused about is it gonna be 12/1.46 or 1.46/12. The correct is 1.46/12 because take the money divided all 12 to get a unit price if you take 12/1.46 which mean divided all ounce can to money and that makes nonsense.
So 1.46/12 = $0.12 for each ounce can
Hope this help!
Answer:
inconsistent
Step-by-step explanation:
The two lines are parallel which means they will never intersect. This means they have no solution. When there is no solution they are inconsistent.
Coincident- same line - infinite solutions
Inconsistent - parallel lines - no solutions
Consistent and independent - 1 solutions