1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Anna11 [10]
3 years ago
5

Which models can be used to solve the problem

Mathematics
2 answers:
otez555 [7]3 years ago
8 0
The fourth one is your answer ty
victus00 [196]3 years ago
4 0
The 4th one
The 4th one
You might be interested in
"The sum of renting bowling shoes<br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br><br> and $3 per game"
AleksAgata [21]

Answer:

6 dollars

Step-by-step explanation:

if i am wrong tell me pls

4 0
2 years ago
I need help with this problem.<br><br>​
Maksim231197 [3]

Answer: y = -1/4x - 4

Step-by-step explanation:

y = (-1/4)x + 2 (This is the first linear function.)

(4,3) has slope of (-1/4)x  or (1/-4)x

4(y2) - 4(y1= the new y  -1(x2) -3(x1) = new x which leads to (0,-4) so y-intercept = -4

so all in all, y = (-1/4)x -4 is the answer

Hopefully, you're able to understand this. It's difficult to explain through typed words rather than visually and through a written example.

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
A large dump truck will empty its full load of stone onto a small plot of land for storage. The rock forms a cone that is 9 feet
Zanzabum
Volume of a cone = (1/3) * Area of Base * height
144 * 3 / 9 = Area of Base
Area of the Base = 48



6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A mail carrier at the U.S. Postal Service works on Sunday delivering​ high-priority letters and packages. She can deliver 14 ite
Kobotan [32]

Answer:

$4.257

Step-by-step explanation:

Given:

Items delivered per hour = 14

Fixed hourly costs​ = ​$47

variable cost = $0.90

Now,

at breakeven point, the profit = 0

or

Total revenue = total cost

let the charge at breakeven point be 'x'

thus,

x × 14 = $47 +  ($0.90 × 14)

or

x × 14 = $47 + $12.6

14x = $59.6

or

x = $4.257

Hence, the breakeven charges are $4.257

7 0
3 years ago
0.4 1/10 of that number
mariarad [96]

Answer:

the answer is 0.04 hope this helps

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Organic hot dogs at the grocery store cost $2.00 each. At a major league baseball game, an organic hot dog costs $6.50. How much
    6·1 answer
  • Someone please help
    11·1 answer
  • What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?
    9·1 answer
  • Need help right now!!!!!!
    11·2 answers
  • Which graph shows the function y=(13)3x
    14·1 answer
  • Please help I will give you brainliest
    7·1 answer
  • Marsha's house is located on the coordinate plane below. Tasha's house is located 6 units from Marsha's house. Which of the foll
    14·1 answer
  • If (3+√5)(4-√5)=a+b√5, where a and b are integers, then what is the value of a + b?
    15·1 answer
  • Find x+y. <br><br><br><br> Please help<br> Please help
    12·1 answer
  • Multiplied by 3/4 and then divided by 3/5 is the same as dividing by what?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!