1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
scoray [572]
2 years ago
13

1,003,498 word form Please my

Mathematics
1 answer:
s344n2d4d5 [400]2 years ago
6 0

one million - three thousand - four hundred - ninety eight

You might be interested in
Kathy uses 7.8 pints of white paint and blue paint to paint her bedroom walls. 3/4
mel-nik [20]

Answer:

1.95

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Divided each ingredient by 2
Fudgin [204]

Answer:

1/8, 1/4, 1/2, 1/2, 1/8 plus 1 tablespoon, 3/8, 1/16, 1/2, 1/8, 1/4

Step-by-step explanation:

multiply the denominator by 2 for each one because fractions are smaller as the number gets bigger.

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help on answering this question
liubo4ka [24]

Answer:

<h2>The answer is 72°</h2>

Step-by-step explanation:

Since < RQS = < QLK and < RQS = x

< QLK is also x

< QLK and < KLM lie on a straight line

Angles on a straight line add up to 180°

To find x add < QLK and < KLM and equate them to 180°

That's

< QLK + < KLM = 180°

x + x - 36 = 180

2x = 180 - 36

2x = 144

Divide both sides by 2

We have the final answer as

<h3>x = 72°</h3>

Hope this helps you

7 0
3 years ago
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
bixtya [17]
3 yards fabric costs $7.47
1 yard fabric costs $7.47 / 3
2 yard fabric costs $7.47 / 3 * 2
                             = $4.98
so, the extra fabric will cost $4.98


4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ms. Lynette earns $19.50 an hour when she works overtime. She worked overtime twice this week. One day she worked 3 hours of ove
algol13
(19.50*3)+(19.50*x)=146.25
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • miles wants some new games for his phone. each game costs 2.99 how much would it cost if he bought 7 new games
    9·2 answers
  • 1. What is the slope of the line that passes through the points (-2, 5) and (1, 4)?
    15·1 answer
  • Solve for the variable k.<br> m<br> __ = x<br> k
    6·1 answer
  • The price of the baseball glove is no more than $45.95
    8·1 answer
  • Estimate, then find the sum of 312+397
    10·2 answers
  • What is the area of this polygon
    10·1 answer
  • 98 POINTS PLEASE HELP
    5·2 answers
  • What is the component form and magnitude of the
    5·2 answers
  • Anyone got a online class or some i can troll
    9·1 answer
  • -18x + 5y= 7<br> -9x – 3y = -24
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!