Answer:
6
reduce the expression and if possible do that by cancelling the common factors :)
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
Odd integers are 2 apart from each other (in between them is an even number)
x and x+2 is answer
Answer:
7/2
Step-by-step explanation:
rewrite the equation
7 / 6 / 3
7 /2
simplest doesn't mean answer fully just get to the simplest form where there are only absolute numbers