1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
monitta
2 years ago
14

A 20 packet box of detergent sells for $5.49. What is the unit rate

Mathematics
1 answer:
jolli1 [7]2 years ago
6 0

Answer:$0.27

Step-by-step explanation:

20=$5.49

1=20/5.49

1=$0.2745

You might be interested in
What is the x please answer me quick ​
nordsb [41]
First u do a squared +b squared =c squared aka pythagorean theorem then so u already have c squared so you would do 5x5=25 and 13x13=169 so then the equation would be 25+?=169 then do 169-25 which equals 144 and then do the square root of that which is 12 THE ANSWER IS 12
4 0
2 years ago
Find the area of the trapezoid.
riadik2000 [5.3K]

Answer:

36

Step-by-step explanation:

(Top bottom plus bottom bottom )× height divided by 2

(4+6)*6÷2=36

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
If the ratio of the purple flowers to black flowers is 4 to 8 and there are a total of 108 flowers, how many of the flowers are
tankabanditka [31]
There would be 36 purple flowers.
7 0
3 years ago
How do u find the percentage of a two way table
CaHeK987 [17]
By cuting it in time
8 0
3 years ago
Max and anna played a video game as a team. Max scored 463 points and Anna scored 329 points. How many points did they score?
kobusy [5.1K]

Answer:

Answer would be 792

Step-by-step explanation:

463

+<u>329</u>

<u>792</u>

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • £60 is divided between Peter, Angad &amp; Nick so that Peter gets twice as much as Angad, and Angad gets three times as much as
    15·1 answer
  • Which inequality can be used to find how many $2.50 fruit packs can be purchased for $15.00? Use f to represent fruit snacks
    11·1 answer
  • If x2=7 what is a value of x?<br><br> A.√7<br> B.3.5<br> C.√49<br> D.14
    9·1 answer
  • Which of the equations below is the equation of a line perpendicular to y = 1 over 4 x − 6 that passes through the point (−1, 5)
    9·1 answer
  • One inch equals 2.54cm.A ribbon 100in.long is how many cmlong?​
    12·2 answers
  • Distance H in feet that an object falls in T seconds is modeled by the formula H equals 16 T2 squared if you drop a rock from a
    5·1 answer
  • Car rideshare services are a popular option for people needing to move about in large cities. The scatterplot shows the distance
    12·1 answer
  • If you prove that △ABD is congruent to △CDB, which general statement best describes what you have proved?
    10·1 answer
  • Clare bought a new pair of shorts for $ 13.75. This was 25% off the regular price. What was the original price? ( Round your ans
    8·1 answer
  • The function g(x) = p sin x +q, where p&gt;0, has a maximum value of 10 and a minimum value of -4. Find the value of p and of q.
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!