1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
7nadin3
[17]
2 years ago
6
Which is equivalent to 1/4x A.1/8x+1/8x B.1/8x+1/8 C.1/8+1/8 D.1/2x+1/2x
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
labwork
[276]
2 years ago
6
0
Step-by-step explanation:
A.
=
=
Send
You might be interested in
Sam is the perpendicular bisectors of tr. angle tsr=120. Find angle str
Gemiola [76]
30 degrees due to the fact that all triangles interior angles add up to 180 degrees and there are two other angles meaning it is 30 degrees
3
0
2 years ago
PLEASE HELP!! Proving the Parallelogram Side Theorem in Geometry B on edg.
RideAnS [48]
Here are the answers :D
9
0
2 years ago
A traintravels 200 kilometers in 2.5 hours. whatis the trains average speed per hour
marusya05 [52]
I think it may be 80 km/h?
5
0
3 years ago
The probability that it will rain tomorrow is 0.65
tatiyna
0.65 = 65% SO THE ANSWER IS 0.45 or 45%
3
0
2 years ago
Read 2 more answers
Can you please help? Thank you...
solmaris [256]
The answer to the question
4
0
3 years ago
Other questions:
If i make 15 dollars a month and i need 791 dollars how many months will i have to save up for
12
·
2 answers
A student needs to make a circular cardboard piece with an area between 154 square inches and 616 square inches. The function f(
9
·
2 answers
The price of 2 tomatoes and 6 bananas is $14. The price of 6 tomatoes and 18 bananas is $42. What is the unit price for tomatoes
8
·
1 answer
7. A chemist weighed three separate test samples at 0.17 gram, 0.204 gram, and 2.3 grams. What is the total weight of the three
8
·
1 answer
works as a florist and worked 12 hours last week and earned $98. At that rate, how much will she earn this weekend if she works
8
·
1 answer
Which statment explains how to round 4,826 to the nearest hundred?
9
·
2 answers
Can someone do these questions 1-3 please i have an F in math now :/
5
·
1 answer
PLEASE HELP ASAP I WILL MARK YOU BRAINLIEST!!!
10
·
2 answers
A Plumber fixed a leaky sink and charge $60 for parts and $50 per hour for labor. The total bill was $285. Write down an equatio
8
·
1 answer
What is 2÷4 I definitely don't know
6
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!