To find the unit rate, you have to divide the cost ($12) by the amount (9)
12/9= 1.333
Therefore, the unit rate is $1.33
Hope this helps :)
When the boy speaks to John, it shows that the boy is a bully and is antagonizing violence.
Please list a sentence so we can answer :/