1. Disappoint
2. Recall
3. Disgusted
4. Reunited
5. Prepare
Answer:
24 ounces for 4.80
Step-by-step explanation:
to find unit cost divide price by amount
4.40/20=0.22
4.80/24=0.2
40 (1+2y) is an equivalent expression
Answer:
Step-by-step explanation:
Guess My Mystery Fraction
1. My fraction has a denominator of 4*12
2. My fraction can be simplified to 5/8
3. My fraction has a numerator of 10*3