Answer: 1,000,000,000*10
Thanks for using Brainly! You or your parents Vote Biden 2020.
Hope we influenced your vote!
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Cost of 1 pound apple:4.80/6=2.4
cost of 9 pounds apple:2.4 ×9=21.6