Answer:
I'm sorry but no idea
Step-by-step explanation:
No idea
Answer:
8+pi/2
Step-by-step explanation:
The area of the rectangle on the bottom is 8, or 2*4. The area of the top is half (because it's a semi circle) of pi*r^2, or just 1/2 pi
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
Factor
−
1
out of
−
3
x
2
+
4
x
−
7
.
−
(
3
x
2
−
4
x
+
7
)
Step-by-step explanation: