Answer:
9 cents per day
Step-by-step explanation:
1 week = 7 days
Each razor lasts 1 week = 7 days
10 razors last 10 weeks = 10 * 7 days = 70 days
cost per day = (total cost)/(number of days)
cost per day = $6.30/(70 days) = $0.09/day
No 6/12 is equal to 12/24
Answer:
$477
Step-by-step explanation:
63 hours x $6 = $378
9 hours x $11 = $99
378+99= $477