1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kiruha [24]
3 years ago
15

Someone please answer these 6 questions

Mathematics
1 answer:
Talja [164]3 years ago
4 0
1. $49.05
2. $23.40
3. $88.55
4. $81.13
5. $155.25
6. $189.75
You might be interested in
Alicia's MP3 player contains 1,260 song. Given that 35% of the songs are rock songs and 20% of the songs are rap songs, how many
schepotkina [342]
1. 567
2. 33
3. 85%; $17
4. they have 4 pages left
5. (-5,2)
8 0
3 years ago
Can anybody help me please hurry this is due
larisa [96]

Answer:

1. 3 7/12 (decimal: 3.583333)

2. -5 3/28

3. 2 29/40

4. −1  9 /14

7 0
3 years ago
What value of y satisfies the system of equations below?<br> 2x - y = 6<br> 2x + 3y = 14
Oksana_A [137]

Answer: y=2

Step-by-step explanation:

2x+3y=14 - 2x-y=6 = 4y=8

y=2

If you need x, just insert y into the equation and work out x from there

2x-2=6

2x=8

x=4

5 0
2 years ago
How does the rate of change of f(x)=3x+5 compare to the rate of change of g(x)=2x+5 ?
elena55 [62]
Do you know how to do it on your calculator?
6 0
3 years ago
Please help me find the answer
eduard

Answer:

i think its the 3rd one very sorry if im wrong

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Please help! All the questions.
    10·1 answer
  • A scale drawing of a living room is shown below: A rectangle is shown. The length of the rectangle is labeled 3 inches. The widt
    11·1 answer
  • A bakery sells 10 peanut butter cookies for a total of $7.00. Find the unit rate​
    5·1 answer
  • What is 5 divided by 535?
    9·1 answer
  • Use the data for each plant's growth to determine and
    7·2 answers
  • PLZZ HELP MEEEEEEEEE
    14·2 answers
  • Divide 90kg into the ration 2:3:7
    10·2 answers
  • You have a stack of bills with $1 bills and $5 bills in it. you have 43 total bills equaling $99 how many of each type of Bill d
    12·1 answer
  • _____ teaspoon is equivalent to 5 ml.
    8·1 answer
  • What book has the solution in it?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!