1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
densk [106]
3 years ago
11

Which shape could be thought of as being created by stacking congruent polygons

Mathematics
2 answers:
Katen [24]3 years ago
7 0

just rectangular prism

seraphim [82]3 years ago
6 0
Rectangular, prism and square

You might be interested in
2. The demand function for a different commodity is: q=-600p+ 24,000
const2013 [10]

Answer:

the kid laroi is the best rapper

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Which probability indicates that an event is not likely to occur?
ira [324]
The answer is 1 fourth because it's a 25% chance of happening and it's the lowest percentage , 1 is not the right answer because that is 100% so the answer is A (1/4
7 0
3 years ago
What is 9/16 x 2/3 (show ur work) thanks
Ilya [14]

Answer:

\displaystyle{ \frac{9}{16} \times  \frac{2}{3}  }

\displaystyle{ \frac{9 \times 2}{16 \times 3} }

\displaystyle{ \frac{18}{48} }

\displaystyle{ \frac{ \cancel2 \times  \cancel3 \times 3}{2 \times  \cancel2 \times 2 \times 2 \times  \cancel3} }

\displaystyle{ \frac{3}{2 \times 2 \times 2} }

\displaystyle{ \frac{3}{8} }

6 0
3 years ago
Factor 28v^2-8v+36<br> Please help
pychu [463]

Answer:

<h2><u><em>36 divided by a Factor of 36 will equal another Factor of 36. How to find the Factors of 36 Since the Factors of 36 are all the numbers that you can evenly divide into 36, we simply divide 36 by all numbers up to 36 to see which ones result in an even quotient.</em></u></h2>

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
If you pay $20 for 16 candy bars what is the cost for per candy
Olin [163]
<span>$20/16=$1.25/candy bar 
Candy bars cost $1.25 each </span>
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • The measure if one acute angle in a right triangle is 1 1/4 times the measure of the other acute angle. what is the measure of t
    13·1 answer
  • Here are some
    8·1 answer
  • What's the answer for this 20/6×5+20-20
    13·2 answers
  • Can someone please help?
    15·2 answers
  • Write a recursive formula for the arithmetic sequence below. What is the value of the 8th term?
    11·2 answers
  • Dustin says that 8 • -1 = 8 is a counter example that shows the following conditional statement is false. Is Dustin correct? Exp
    9·1 answer
  • The probability distribution for a
    8·1 answer
  • Shahril bought a CD, 2 T-shirts and a pair of jeans for $133. Each
    6·1 answer
  • The PTO is selling raffle tickets to raise money for classroom supplies. A raffle ticket costs $2. There is 1 winning ticket out
    11·1 answer
  • Please help if you are an expert or ace or whatever in math I need answers to these questions please!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!