Answer: it’s A and C
Step-by-step explanation:
D is the answer of your question
Hello! i can do the first word problem
first we need to divide 600/3 which is 200.
therefore we can infer that he does 200 letters an hour and we can solve the problem with this
200 x 7 = 1400 letters an hour
7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!