Answer:
what
Step-by-step explanation:
Division is one of the basic mathematical operations. The cost of Brand A and B is the same.
<h3>What is division?</h3>
The division is one of the most basic arithmetic operations. It is used to find the number of times a number is been added to itself.
Given to us
Brand A: 14 ounces for $44.66
Brand B: 20 ounces for $63.80
To compare the two brands we will find the cost of one ounce for each brand.
For Brand A,
The cost of 14 ounces is $44.66, therefore,

For Brand B,
The cost of 20 ounces is $63.80, therefore,

From the above two values, we can conclude that the cost of Brand A and B is the same.
Learn more about Division:
brainly.com/question/369266
4 rows becsuse 261 × 4 = 1044. hop it helped
Since the ratio of girls and boys must be the same in each team, and all the competitors must be involved, it means that each team's ratio of boys : girls must be equal to the total ratio of Boys : Girls = 36 :27= 4 / 3.
Now 4 / 3, the most simplified version of 36 / 27, happens by dividing the numerator & demoninator by 9 (the greatest number it can divide by). So the greatest number will be 9 teams, each of 4 Boys & 3 Girls