1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Leona [35]
3 years ago
6

Solve: 89-4h=57-4h Thanks

Mathematics
2 answers:
Rama09 [41]3 years ago
6 0
89-4h=57-4h
89-4h-57=57-57-4h (subtracted 57 from both sides)
32-4h=-4h
32-4h+4h=-4h+4h (added 4h to both sides)
32=0
There are no sulutions unless you have a value but this is a simplified version: 32=0
Keith_Richards [23]3 years ago
5 0
89-4h=57-4h
89<span>≠57

that equation has no solution, 89 cannot equal 57</span>
You might be interested in
Someone help me with this pls i will give brainliest
bekas [8.4K]
Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Yolanda’s sunflower plant was 64.34 centimeters tall in July. During August, the plant grew 58.7
maw [93]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

You just have to add the values

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the function rule.
Bond [772]
Finally figured it out :D

The function rules is:
y = -5x - 1  


9 = -5(-2) - 1
4 = -5(-1) - 1
-1 = -5(0) - 1
-6 = -5(1) - 1
-11 = -5(2) - 1
4 0
3 years ago
Pls heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp
VashaNatasha [74]
1.1

Hope this helps:)
3 0
3 years ago
An asteroid is 10^15 miles away from earth, and it is traveling at a speed of 10^5 miles a day.
Maslowich
Asteroid to reach earth 82days
3 0
2 years ago
Other questions:
  • Show work on 6 divided by 4256
    8·2 answers
  • What's rise over run
    5·1 answer
  • Evaluate <br> a<br> +<br> 4<br> a+4a, plus, 4 when <br> a<br> =<br> 7<br> a=7a, equals, 7.
    9·1 answer
  • 0.4 divided by 0.515 and then round the answer by the nearest 10th
    13·2 answers
  • Here ya go <br><br><br> tsrssrsrssrsrsrs
    5·2 answers
  • The expression 11x2 - 12x - 10 has ___ terms and a constant of ___.
    11·1 answer
  • Solve x to the power of 3 = 8
    11·2 answers
  • A combination of 3 erasers and 5 pencils cost $7.55. A combination of 6 erasers and 12 pencils cost $17.40. How much is each pen
    11·1 answer
  • Ming spent $18 on three colored markers,<br> How much did each marker cost?
    11·2 answers
  • Pls help me <br> When u click there will be the picture<br> P.S Very easy I’m just lazy
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!