Stores d and e, you have to divide the cost by the ounces.
Answer:
C
Step-by-step explanation:
You just have to add the values
Finally figured it out :D
The function rules is:
y = -5x - 1
9 = -5(-2) - 1
4 = -5(-1) - 1
-1 = -5(0) - 1
-6 = -5(1) - 1
-11 = -5(2) - 1
Asteroid to reach earth 82days