Answer: D = 4, 4.5
E = 5, 4.75
H = 8, 5.5
I = 9, 5.75
Step-by-step explanation:Gang
To find the unit price of each item you want to divide:
Fresh water:
$1.76 / 16 = $0.11
Spring water:
$2.40 / 20 = $0.12
So the statement that is true is B) Fresh water has a lower unit price of $0.11/ounce.
Hope this Helps!!
Answer:
0
Step-by-step explanation:
Answer:
10.5
Step-by-step explanation:
Break the problem down into small parts:
2 to the power of 3= 8
8+7+6=
15+6=21
21/2
21 divided by 2 is 10.5
Hope this helps!
Given A = {1, 3, 5, 7, 9}, B = {2, 4, 6, 8, 10}, C = {1, 5, 6, 7, 9}
andrey2020 [161]
Answer:
ummmm thats not even a question
Step-by-step explanation: