1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vesnalui [34]
3 years ago
15

10 ft 8 ft 5 ft 4 ft 8 ft 17 ft What is the volume of the figure? Enter the answer in the box. 1 cubic feet​

Mathematics
1 answer:
wariber [46]3 years ago
3 0

Answer: 944 cubic feet

Step-by-step explanation:

You might be interested in
1. What is the measure of angle PSQ?<br><br> 80°<br> 140°
Anna11 [10]
140 degrees because an angle of a circle is 360 degrees and you can subtract these angles from it to get 140 degrees
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Helpppppppp here plz
miv72 [106K]

Answer:

x + x+12 + 3(x+12) = 123

x = 15

Step-by-step explanation:

Jamil : x

Kiera : x+12

Luther : 3 ( x+12)

x + x+12 + 3(x+12) = 123

Distribute

x + x+12 + 3x+36 = 123

Combine like terms

5x+ 48 = 123

Subtract 48 from each side

5x+48-48 = 123-48

5x =75

Divide by 5

5x/5 = 75/5

x = 15

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can you help me with something ​
Anna11 [10]

Answer:

D. 1

Step-by-step explanation:

7,491 times 19 yields 142, 329

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Ordered pairs of y=2/3x+1
Mrrafil [7]

Answer:

(-1.5,0) (0,1)

Step-by-step explanation:

used desmos

6 0
3 years ago
7. A fundraising group charges $0.25 per cookie and has a daily expense of $18. Which of the
marissa [1.9K]

Answer:

Look below

Step-by-step explanation:

To answer the question, you have to find out how much 49 sold cookies amounts to, so multiply 49 by however much it is per cookie.

Then, subtract the daily expense, $18, by the number you got from the total amount earned from the cookies sold, and that number would show the daily profit earned by selling 49 cookies.

Hope this helps :)

4 0
2 years ago
Other questions:
  • Which word equal rectangle parallelogram square rhombus​
    15·1 answer
  • What is ; 1.5×0.32 pls answer this asap​
    5·2 answers
  • Robinson's Doughnut Factory produces 18,000 doughnuts every day. They
    9·1 answer
  • Solve<br> sin 2 theta = 0.8
    13·1 answer
  • HELP please!
    15·1 answer
  • What is the slope of the line that passes through the points (-4,8) and (-14.8)?
    13·1 answer
  • It is possible for a linear equation to have exactly two solutions.<br><br> True or False?
    13·1 answer
  • Please help me answer this question and show work
    9·1 answer
  • Trevor needs a new bicycle tire. His tire has a circumference of about 113.04 inches. What is the diameter of his tire?
    13·1 answer
  • A 3-pound box of grapes costs $12.00. What is the price per ounce?
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!