Answer:
10
Step-by-step explanation:
1x2x2.5=5
5/0.5=10
Answer:
24 ounces for 4.80
Step-by-step explanation:
to find unit cost divide price by amount
4.40/20=0.22
4.80/24=0.2
Answer:
300
Step-by-step explanation:
3 would be extremely low
30 would be low
300 would be about right
3,000 lets not talk about this
Hope this helps
I think the answer is 22
i had the same question and that was what i picked
Answer:
41 apples
Step-by-step explanation:
13 apples + 9 apples + 19 apples
41 apples