3/10=30/100=30%
7/20=35/100=35%
8/25=32/100=32%
Answer:
sorry but this photo is not clear
Answer:
Yes
Step by step explanation
97.45 / 5 = 19.49 per gallon
and then there is 21.95 per gallon
the better deal would be the 5 gallon bucket for 97.45 because if u buy it this way, it is cheaper by the gallon
Just guess and check. For example, for the first on the left, I guessed 3 to begin with. 3 + 3 + 3 = 9, but 10 + 3 = 13, so 3 is not the answer. I then guessed 5. 5 + 5 + 5= 15, and 10 + 5= 15, so star = 5.