1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
oksian1 [2.3K]
3 years ago
6

Add the two expressions. 69 + 1 and q + 11 Enter your answer in the box. Please help!!

Mathematics
1 answer:
Pavlova-9 [17]3 years ago
3 0

Answer:

l think the answer is 81q

You might be interested in
3feet to 8yards what is the simplist fraction
poizon [28]
8yards=24ft
as a fraction=3/24
simplest form=1/8

hope this helps
3 0
3 years ago
X + 8(y + 4) − (5y − x)
Anna11 [10]

Answer:

2x+3y+32

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the unit rate for 14 lb for $2.99
Alexeev081 [22]
How much for 1lb
2.99/14=0.213/1=$0.21

it is 21 cents per lb
4 0
3 years ago
Please help me quickly
bekas [8.4K]

Answer:

D

when you look at it it is upside down so d is the right answer

4 0
2 years ago
Help please it's math 15 pts!
blsea [12.9K]

Answer:

i believe its d

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Peter bought 12.4 gallons of gas at $2.76 per gallon. How much money did Peter spend?
    13·2 answers
  • What is the area of the hexagon below?<br> 12 m 2<br> 18 in 2<br> 24 in 2<br> 48 in 2
    6·2 answers
  • A stadium brings in 16.25 million per year. It pays football related expenses of 13.5 million and stadium expenses of 2.7 millio
    5·1 answer
  • The area of the shaded section is 63 square units. What is the value of x ? Help
    10·2 answers
  • If 2x<br> + 13x – 7 = 0, then x could equal to which of the following?
    9·2 answers
  • What is the answer for 2z+7
    14·1 answer
  • Find the inverse of f(x)=2/5x-2
    14·1 answer
  • Find another way to make<br> to make<br> Move a<br> Way<br> Ways to make 6/10
    15·1 answer
  • The cost of 5 books and 4 pens is 115. if the cost of 1 book is RS 15 ,find the cost of 7 pens​
    15·1 answer
  • 105 in radiu is equa to answer fast​
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!