Josh bought 24 pounds of rice for $10. How many dollars did he pay per pound of rice?
2 answers:
Answer:

Step-by-step explanation:
- <em>2</em><em>4</em>
- <em>1</em><em>0</em><em> </em><em> </em>
- <em>equal</em><em> </em><em>2</em><em>4</em>
To find the cost per pound of rice, we can divide.
10 / 24 ≈ $0.42
A pound of rice approximately costs $0.42
Best of Luck!
You might be interested in
Less then i really hope i helped
c
Answer:
Step-by-step explanation:
Answer:
128 pages
Step-by-step explanation:


In total, Marty had read 128 pages of his book.
I believe the correct answer to your question would be choice B. The trail is no more than 6 miles long.
Answer:
1.20%
Step-by-step explanation:
1.50-30=20
2.15000