Answer:
mag asawa kana
Step-by-step explanation:
un lng hehehehehehe
800 because 20*4*10=800 which means he works 80 weeks a month for 10 months
To find the unit price, divide the total price by the total weight.
4.60 / 2 = 2.30
So, the unit price is $2.30 per liter of milk.
Best of Luck!
Answer:

Step-by-step explanation:
Given
Shape: Rectangle
Diagonals: AC and BD

Required
Determine BD
From the question, we understand that the shape is a rectangle and its diagonals are AC and BD
Every rectangle has 2 diagonals, both of which are equal.
This implies that:

Recall that:

Hence,
