1303/12.8 is the answer for that one which it should land in the middle of the line!
Answer:
$2 for 1 rose bush and $2 for one shrub
Step-by-step explanation:
32=2x+14y
26=11x+2y
32=2(2)+14(2)
32=4+28
32=32
26=11(2)+2(2)
26=22+4
26=26
Since both equations come out correct the cost of 1 rose bush is 2 dollars and the cost of one shrub is 2 dollars. kinda cool
I just did this I’m gonna have my friend come and answer this for u
Answer:
about 6.6 years
Step-by-step explanation:
41,500=14,000*.45*x
41,500=6,300*x
41,000/6,300=x
6.5873=x
6.6=x
The answer to this question is x=6