1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Masteriza [31]
3 years ago
10

Giving brainliest please help quick !

Mathematics
1 answer:
Assoli18 [71]3 years ago
6 0

Answer:

17

Step-by-step explanation:

10/-10+3x6

-1+3x6

-1+18

17

17 is your answer

You might be interested in
If you plant 48 tulips in 12 minutes how many tulips did you plant per minute
8090 [49]
The answer is 8 because in a minute there is 60 seconds so you divide 48 by 60 and it gives you 8
8 0
3 years ago
Parker ran 600 meters, 7 kilometers, and 1,000 centimeters.
Naddika [18.5K]

Answer:

7610 m

Step-by-step explanation:

600m = 600m

7km = 7000m

1000cm = 10m

The required distance = 600 + 7000 + 10 = 7610 m

7 0
3 years ago
What is the unit rate for 16 ounces (pint) at $3.93?
Juli2301 [7.4K]

Answer:

25 cents/ounce

Step-by-step explanation:

The unit rate means how much is one of the thing you are working with.  In this case, the unit rate of a pint (16 ounces) is how much just one ounce will cost.  So divide $3.93 by 16

$3.93/16 =  $0.245625

Since we're working with money, round to the nearest hundredth

Unit rate is $0.25 per ounce, or 25 cents per ounce

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If roots of a quadratic equation are real and equal, then which of the
ycow [4]

Answer: where are the options??

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
The average number of acres burned by all wildfires in the united states is 780 acres with standard deviation 500 acres. of cour
shusha [124]
Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Pls help need ans ASAP
    6·1 answer
  • Tony's hourly wage is $20 and his net pay is 75% of his earnings. Tony spends about $1,900 on his monthly expenses. If Tony work
    13·1 answer
  • I have $147 then I spent $42 on sneakers then i earned $45 by when I raise in my new sneakers
    6·2 answers
  • Susie had $32,000 in her bank. She's wants half of it right now. what's half of 32,000/2 ? Mixed numbers only. I don't think thi
    10·2 answers
  • Can someone help me pla
    11·2 answers
  • 3X +17+ 5X equals 7X +10
    6·2 answers
  • Please help me. its due in 15 minutes.
    14·2 answers
  • How dose north america achieve 480VAC with 3 pole 120VAC
    5·1 answer
  • 1000*0+321*15678*9(-4563)
    14·2 answers
  • How do I solve this and what’s the answer? This is due at 11:59 pm on 2/9/21 PLEASE HELP!
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!