1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
castortr0y
[4]
3 years ago
14
Charlie wants a new pair of shoes that cost $40 his mom paid 75% of the cost and Charlie pays 25% how much did each pay
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
swat32
3 years ago
8
0
His mom paid 30 and he paid 10 I did 40÷4 the got 10 then times by how many 25% each had
Send
You might be interested in
Workers Inc. just bought 14 boxes of pens to put in their storage room for employees to use as needed. Each box contains 45 pens
Igoryamba
14x45=630
43×2=86
(14×45)-(43×2)= 630-86=544
there would be 544 pens left
3
0
3 years ago
Find the GCF of the terms of the polynomial. 30x3 + 16x5<br> a. x3<br> b. 2x3<br> c. 2x5<br> d. 16x
Vladimir79 [104]
You can take out 2x^3 from both terms making it
2x^3 (15+8x^2)
Answer is B
3
0
3 years ago
Which graph shows the solution to the following equation?<br><br> 2x-5/x^2 = -4
Romashka [77]
Answer:
THE THIRD ONE
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
22
Lelu [443]
Answer:
13 and 7
Step-by-step explanation:
4
0
3 years ago
Over which interval is the graph of the parent absolute value function decreasing?
Artemon [7]
I think the answer is b
6
0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Consider circle O. If AE = 7, EC = 2, and BE = 4, what is ED?
8
·
2 answers
............................................<br><br> ....................
6
·
1 answer
Which expression is equivalent to what 3 x 5 x 5 x 5 x 5 x 5 x 5
7
·
1 answer
I don't get the x=5 one can you plz show all steps
14
·
1 answer
For the graph x = 1 find the slope of a line that is perpendicular to it and the slope of a line parallel to it. Explain your an
12
·
1 answer
What is 32 2/9 + 23 4/9
14
·
2 answers
There are 2 students in James' class. How many students remain if 3 go outside?
9
·
2 answers
A community center rents their hall for special events. They charge a fixed fee of $200 plus an hourly fee of $15. Lin has $300
15
·
1 answer
Solve by completing the square:<br> 2) 3x2 + 24x - 27 = 0
14
·
1 answer
Find the unit rate. <br><br> 5/8 mile in 1/4 hour
8
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!