Answer:
true
Step-by-step explanation:
Divide the price by amount to find out how much each costs. multiply that by 9. 4 (divided by) 8 = .5, or 50cents. each apple is 50cents. multiply .50 by 9. It costs 4.50. Hope this helps
Answer:
Domain : ( -3 , 4.5 )
Step-by-step explanation:
$89$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
Answer:
80%
Step-by-step explanation:
Let's call the past exam mark m,
m*105%=84
m*105/100=84
m=84/(105/100)
m=80
Hope this helps!