8.95 x 2 = 17.90
23.65 - 17.90 = 5.75
The answer is £5.75
Answer:
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Step-by-step explanation:
To find the unit price we divide the total cost given by the total months given for each contract to find out the cost per month.
$2070/18 months = $115 per month
$1776/12 months = $148 per month
Contract A is cheaper because $115 per month is less than $148 per month
Answer:
Your answer is x^4 + 2 x^2 +2
Hope that this is helpful. Vote and like it