Answer: Hope this helps you! (I cant fill in the blank since can't see the choices.)
-4d = 20
d = -5
Step-by-step explanation:
-4d - 18 = 2
+18 +18
-4d = 20
/-4 /-4
d = -5
Answer:
$9.59 for 7 bags of potatoes
Step-by-step explanation:
First you find the unit rate by dividing 6.85 by 5.
The unit rate should equal $1.37.
Then you multiply that and 7 which equals $9.59
Answer:
x = 6
Step-by-step explanation:
5x = 24 + 6
5x = 30
5x/5 = 30/5
x = 6
Answer:
maybe
Step-by-step explanation:
14Sqrt
that is the answerr igot