1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elanso [62]
3 years ago
13

What is the, in units, between (-5,8) and (4,-4) in the coordinate plane

Mathematics
1 answer:
stiks02 [169]3 years ago
5 0
Do you just want the equation ?


You might be interested in
If Julie had 10 bags of apples that has 5 apples in it and she took out 3 apples from 1 bag, how many apples does she have
miv72 [106K]

Answer:

47 apples

Step-by-step explanation:

50 apples - 3 apples

47 apples

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Whats the answer and why?
san4es73 [151]

A) -13

Bcz

x^2-13x+12=0

x^2-x-12x+12=0

x(x-1)-12(x-1)=0

(x-1)(x-12)=0

6 0
3 years ago
A 2-gallon bucket of paint costs $58.24. What is the price per cup?<br> Hehe pleaseee .
mina [271]

Answer:

$1.82 per cup

Step-by-step explanation:

REMEMBER:16cups per gallon

2 x 16 = 32

58.24 divided by 32 = 1.82

8 0
2 years ago
50 Points!!! PLEASE HELP!
Ymorist [56]

Answer:

its c and its right

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
How to make 9.37% into decimal​
Sophie [7]

Answer: divide by 100 is .0937

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Other questions:
  • PLEASE HELP ME!!!!!<br><br>ABCD is a parallelogram. Find x.
    7·1 answer
  • What are the disadvantages of fire
    6·2 answers
  • What is the formula for the area of a square?
    5·2 answers
  • Rose needs to borrow $10,000 from a lender. She wants to keep her interest expense as low as possible. She asks you for advice o
    15·1 answer
  • CAN SOMEONE HELP ME OUT, PLEASE AND THANK YOU
    9·1 answer
  • HELP DUE IN 10 MINS!
    6·1 answer
  • Liana is putting a border around a right triangle and needs to figure out the triangle's height. If the triangle has a base leng
    15·1 answer
  • Help i dont know how to do the rest of this homework
    13·1 answer
  • Alex eats 2 pieces of candy. Marisol eats 3 times as many pieces of candy as Alex. Which equation can be used to determine the a
    12·1 answer
  • Sutopa has 3/4 of the money Maneet has. Maneet has $18 less than Kim. Together, they have $286.40. How much money does each of t
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!