She would have done 512 jumping jacks on the 10th day.
Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
The vertical distance is 5 + 8 = 13
the horizantal distance is 3 +3 = 6
then just do pythag therom
6^2 + 13^2 = c^2
205 = c^2
<span>√205 = c
</span>
F(x) = x
stretch by 3:
f(x) = 3x
flip over x-axis
g(x) = -3x
answer is C. g(x) = -3x
Answer: a) 15 1/2 hours
Step-by-step explanation :
1/2 ×2=1. 1×4=4 1 1/2 ×1= 1 1/2 2×2=4. 2 1/2 ×2= 5
Add all answers and you have 15 1/2 hours.