1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Ipatiy [6.2K]
2 years ago
8

Maria earns $48 every three hours she works. How much will she earn by working 13 hours?

Mathematics
2 answers:
Valentin [98]2 years ago
5 0

Answer:

$624

Step-by-step explanation:

48 x 13

Mamont248 [21]2 years ago
3 0

Answer:

208

Step-by-step explanation:

48÷3=16 (just to make it easier, that she earns $16 per hour, like 1 hour is 16, another 16, third 16 which makes 48, so just to make it simple like that but I can be wrong but I think its right)

16×13=208

You might be interested in
Henry's baseball practice starts at 2:00 pm. It lasts 1 hour and 45 minutes. What time does he get out of baseball practice? Wri
Andrew [12]

Answer:

3:45

Step-by-step explanation:

because if you add 2 to 1 it is 3 and that is 3pm and it says 2:00 and the 00 are the minutes minutes so you can add those in and it will be 45 so 3:45

5 0
2 years ago
Standard normal curve between z=.42 and z=1.92<br> a= .6902<br> b= .3098<br> c= .1902<br> d= .8098
soldier1979 [14.2K]
The correct answer is Choice B: 0.3098.

To find the answer, you have to use a normal distribution table. Look up the percents for each z-score and subtract them to find the region between.

z = 1.92 the percent is 0.9726

z = 0.42 the percent is 0.6628

0.9726 - 0.6628 = 0.3098
4 0
3 years ago
Help me with these asap
IgorLugansk [536]
Use the app that you can easily find answers on
3 0
2 years ago
The smith family walked 2/3 of a mile in 2/7 of an hour? What is their unit rate in miles per hour? Explain how this is determin
frez [133]

Answer: 2\dfrac13\text{ miles per hour}

Step-by-step explanation:

Given: Distance traveled by Smith = \dfrac23 mile.

Time taken = \dfrac27  hour

Unit rate in miles per hour = ( Distance traveled by Smith) ÷ (Time taken)

=\dfrac23\div\dfrac27

\\\\=\dfrac23\times\dfrac72\\\\=\dfrac73\\\\=2\dfrac13\text{ miles per hour}

Unit rate  = 2\dfrac13\text{ miles per hour}

6 0
3 years ago
At store B it costs $5.45 for 5 candy bars. What is the cost for 1 bar?
irina1246 [14]

Answer:

1.09

Step-by-step explanation:

5.45/5=1.09

3 0
3 years ago
Other questions:
  • What equation is equivalent to 2(4x+3)-5x=1
    7·2 answers
  • 4 lines extend from point B. A line extends straight up from B to point A. Another line extends up and to the right to point C.
    7·1 answer
  • A deadly bacteria doubles in size every 3 hour. If there were initially 14 spores present, how long will it take for the number
    6·1 answer
  • A parabolic microphone used on the sidelines of a professional football game uses a reflective dish 24 inches wide and 6 inches
    10·1 answer
  • What is 24500 up 27%
    8·2 answers
  • Does a UPC of 0 41800 48700 3 check? Explain
    5·1 answer
  • If a baseball player hits a baseball from 4 feet off the ground with an initial velocity of 64 feet per second, how long will it
    5·2 answers
  • NEED HELP ASAPPPPPPPPP
    12·1 answer
  • HELPPP PLZ I WILL GIVE 15囧rz and brainliest
    14·1 answer
  • Which size of yogurt shown in the table has the lowest<br> uzit price?
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!