1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Bas_tet [7]
3 years ago
15

Helppp 5th grade mathbh

Mathematics
2 answers:
Kipish [7]3 years ago
4 0
Twenty tables hun :)
tatiyna3 years ago
3 0
Twenty tables would be the answer
You might be interested in
Is the relationship shown by the data linear? If so, model the data with an equation.
Marina CMI [18]

Answer:

4th option

Step-by-step explanation:

The relationship is linear,

putting the value of x in the right side of the equation of option 4, you'll get the value of the left side

putting, x=1

y+4=-1/2(x-1)

y=-1/2(1-1)-4

y=-4

putting, x=7

y+4=-1/2(7-1)

y=-1/2(6)-4

y=-6/2-4

y=-3-4

y=-7

8 0
3 years ago
Evaluate 2d+3 when d =8
Snezhnost [94]

Answer:

19

Step-by-step explanation:

2(8) + 3

16 + 3

19

7 0
3 years ago
How many times does five going to 18
valkas [14]

Answer:

5 goes into 18 three times.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
a toy company need to package balls with a 2in radius in sets of 2. they have two options: a square prism or a cylinder. The dim
Brut [27]

Answer:

Step-by-step explanation:

square prism

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLZ HELP MEE!!!!!!!!!!
snow_tiger [21]

Answer:

y=7(x-5)+3

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • two factors are multiplied and their product is 34.44 one factor is a whole number.how many decimal places are in the other fact
    13·2 answers
  • What's the unit rate $4.80 for 6 cans
    10·1 answer
  • "a student is randomly choosing the answer to each of five true-false questions in a test. how many possible ways can the studen
    15·2 answers
  • When rounded to the nearest tenth, a puppy has the weight of 8.1 pounds. which of these could be the actual weight in pounds?
    15·2 answers
  • Elena has $15.25. She was given $2.75. Then she spent $12.99 on a gift for her mother. How much money does Elena have left?
    8·2 answers
  • A/k=w+v/b solve for k
    6·1 answer
  • abigail has 1/2 gallon of orange juice. She divides the juice equally into 6 glasses. What equation represents the fraction of a
    6·1 answer
  • In the diagram, ATPR ~ AXPZ. Find the length of the altitude PY
    6·1 answer
  • If the simple interest on $4,000 for 7 years is $1,400
    12·2 answers
  • X+y= 275<br> 75 + 50 = 200<br><br><br> it’s system of equations
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!