1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
fgiga [73]
3 years ago
5

What is 7 1/2 ÷ by 0.50​

Mathematics
2 answers:
telo118 [61]3 years ago
6 0

The answer is 15 even

ANTONII [103]3 years ago
6 0

Answer:

your answer is 15. Hope this helped! :)

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the approximate lateral area of the cylinder? Use 3.14 for r and round to
marusya05 [52]

Answer:

The answer is C) 678 cm2 :)

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Decide if each value is a solution of the inequality 2y<_8
Mice21 [21]

Answer:

Only 4 is the right answer. The rest all are false.

8 0
3 years ago
Jeremy earned $33,000 after working for 44 weeks. How much money did Jeremy earn each week? Show Your Work
dmitriy555 [2]

Answer: jimmy needs a new job

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
2x + y = −3 −2y = 6 + 4x Write each equation in slope-intercept form.
Zanzabum

slope intercept form is y=mx+b

so solve for y


2x+y=-3

minus 2x both sides

y=-2x-3


-2y=6+4x

divide both sides by -2

y=-3-2x

y=-2x-3

6 0
3 years ago
A landscaping company placed two orders with a nursery. First order was 5 bushes and 8 trees,and totaled $374.The second order w
Ede4ka [16]

Answer:For one bush it would be $185 and for one tree it would be $189.

Step-by-step explanation:185 + 189 = 374

8 0
3 years ago
Other questions:
  • *50 PTS, WILL MARK BRAINLIEST*
    15·1 answer
  • WHAT ARE COMMON FACTORS
    6·1 answer
  • Kathi and Robert Hawn had a pottery stand at the annual Skippack Craft Fair. They sold some of their pottery at the original pri
    15·1 answer
  • You invest 5000 dollars in an account at 1.6% interest is compounded annually (once a year) a) write an equation that shows the
    8·1 answer
  • Show a pikcher of a 180 digris spin
    15·1 answer
  • What is (3²-2³)⁶⁶ total​
    9·1 answer
  • I need help plssssssss
    8·1 answer
  • The unit rate for peaches is $2.00 per pound. The unit rate for grapes is $2.50 per
    15·2 answers
  • What is the perimeter of the shaded figure?
    6·1 answer
  • Use the equation of the circle centered at the origin and
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!