1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
dsp73
4 years ago
14

I need help asap |-5|+2

Mathematics
1 answer:
vodka [1.7K]4 years ago
7 0

Answer:

7

Step-by-step explanation:

You might be interested in
you made a 75, 80, 85,and 86 so far on your test. what grade do you need to make on the next test in order to have an 85 average
Nikitich [7]
You'd have to get atleast a 99%
6 0
3 years ago
- Equation Editor A set of curtains normally
sweet [91]

Answer:

89.99

Step-by-step explanation:

u add i48934yr84 r84

7 0
3 years ago
Garret grew 2 2/3 inches each year for the past 3 years. How many inches total has Garret grown in the past 3 years ?
fomenos

Answer:

8 inches,

Step-by-step explanation:

2 2/3 = 8/3.

3 * 8/3

= 8 inches,

7 0
3 years ago
Which represents the solution set of an any quality 5X-9 greater than 21
Svet_ta [14]

Answer:

The last one

Step-by-step explanation:

5x<30

x<6

Because when you divide by pos+ number

the symbol cannot change.

6 0
3 years ago
Drag the dots to plot (7 1/2, -2) (-3,7) and (2,0)
kirill115 [55]

Step-by-step explanation:

7 1/2 = 7 + 1/2 = 14/2 + 1/2 = 15/2 = 7.5

check the attached picture.

:)

4 0
4 years ago
Other questions:
  • Which of the following is true for a median? Medians are affected by outliers. Medians can be calculated no matter how the data
    5·1 answer
  • Rewrite in simplest rational exponent form √x • 4√x. Show each step of your process.
    11·1 answer
  • A local real estate magazine used the median instead of the mean when it reported the SAT score of the average student who atten
    7·1 answer
  • Marcus bought a shirt that was $10. the tax was 7%. what was the total price with tax.
    8·2 answers
  • Can someone please help me with this?
    14·2 answers
  • What is the work for 24-10b=9
    5·1 answer
  • A machine can paint 24 cabinet doors in 45 minutes at this rate how many cabinet doors can it paint in 1 hour
    11·2 answers
  • Last month, Sheldon earned $12.80 in interest on a $320 deposit into his bank account. If the interest earned is directly propor
    13·1 answer
  • crystal wants to buy a bag of red delicious apples one bag has a price of $4.50 what is the unit price per apple HEEEEEELP ASAP
    15·2 answers
  • Solve.
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!