1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
kolezko
[41]
3 years ago
14
quiches swim practice began at 3 PM it ended at 4:04 PM how many minutes did Keisha spend at swim practice
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
stiv31
[10]
3 years ago
6
0
60 minutes is an hour plus four extra minutes. so 64
Send
garik1379
[7]
3 years ago
4
0
One hour has 60 minutes
3pm to 4pm = one hour
therefore 60 + the extra 4 minutes (4:04) = 64 minutes
Send
You might be interested in
What do I put in the empty boxes
Archy [21]
Answer:
your answer is below c:
Step-by-step explanation:
7
0
3 years ago
Multiply <br> 0.105 x 0.7=
Keith_Richards [23]
Answer:
0.0735
Step-by-step explanation:
0.105×0.7=0.0735
8
0
3 years ago
Read 2 more answers
a student athlete runs 3 1/2 miles in 30 minutes. A professional runner can run 1 1/4 times as far in 30 minutes. How far can th
tresset_1 [31]
3 1/2 * 1 1/4 =
7/2 * 5/4 =
35/8 = 4 3/8 miles <==
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
Which of these numbers is divisible by 8,,, 7116 4309 ,,,4136,,, 9406
Nikolay [14]
4136/8= 517
The others
7116/8=889.5
4309/8=538.625
9406/8=1175.75
4
0
3 years ago
Read 2 more answers
Changing 25/4 fraction into a mixed fraction
Veronika [31]
Divide 25 by 4 and you get 6 with a remainder of 1. That remainder of 1 can go over 4 to create the final answer of
6 and 1/4
.
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
What is the domain for f(x) =26-2x?
6
·
1 answer
In the 2010 Winter Olympics, the American speed skater Apolo Ohno won the silver medal in the 1,500 meter race. How many kilomet
14
·
2 answers
The price of bananas went from $0.20 per lb to $0.60 per lb in four years. Find the rate of change of the price of bananas. A) $
14
·
2 answers
Select the correct answer. If a group of distinct objects can be arranged in 120 different ways, how many objects are there?
13
·
2 answers
Mrs. Collins is going to plant her garden. She purchases 4 tomato plants for $2.59 each, a package of watermelon seeds for $1.87
8
·
1 answer
nelson middle school raised $19950 on ticket sales for its carnival fundraiser last year at $15 per ticket. if the school sells
9
·
1 answer
Corinne’s new dog pen is a rectangular pen that measures 12 yards by 4 yards. She reduced the area of her old rectangular dog pe
7
·
1 answer
If m2QSR = 4x, mZPSR= 153, and mZPSQ = 5x.<br> Find m2QSR.
11
·
1 answer
Help plssssss i need to help<br>
7
·
1 answer
Sequence: 1,5,13,25<br><br> Find nth term (Equation/formula thingy)<br><br> Need answer ASAP
10
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!