1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
soldi70 [24.7K]
3 years ago
13

I need you show me you answer for number 47 it's a or b or c

Mathematics
1 answer:
nikitadnepr [17]3 years ago
3 0
The answer for question 47 is A
You might be interested in
F(x) = 4^x-<br>2; find f(1)​
Mars2501 [29]

Answer:

f(1) =2

Step-by-step explanation:

f(x) = 4^x- 2

Let x=1

f(1) = 4^1 -2

     =4-2

     =2

7 0
3 years ago
Sarah married 8 times ,the first marriage her husband cheated leaving her with 2 children,her second husband died leaving her wi
LekaFEV [45]

Answer:

probably 6 or 11 not too sure but that's my answer

3 0
3 years ago
Help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chubhunter [2.5K]

Answer:

1. 130°     2. 128°

3. 66°     4. 100°

5. 90°     6. 81°

7.  53°     8. 58°

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
suppose that rectangle ABCD is dilated to A'B'C'D using the origin as the center and a mangnitude of 2. What are the coordinates
Gekata [30.6K]

Answer:

-8,-8

Step-by-step explanation:

Hope u get it right! :D

5 0
3 years ago
Three and three quarter pounds of bananas are sold for $2.25. Determine the unit price of the bananas.
Aleonysh [2.5K]
$1.66666666666666666666666... etc.
per pound
so if you round that

unit price is $1.67 per pound if bananas.

3.75/2.25= 1.6666...
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Graph the inequality x &gt; 3.
    15·2 answers
  • Two supplementary angles will add up to one complementary angle. True or False?
    10·1 answer
  • What is the absolute value of -14
    8·1 answer
  • Can you please help me fast PLEASE
    11·1 answer
  • Geometry!! Help!!
    8·2 answers
  • PLS ANSWER
    13·1 answer
  • When we prove a theorem using a proof, we start with a list of the ___ information.
    10·1 answer
  • What is 4.33 rounded to the nearest whole number?
    12·2 answers
  • 2 oranges cost R1,45.how much will 12 oranges cost?​
    15·1 answer
  • A truck can be rented from Company A for $110 a day plus $0.50 per mile. Company B charges $80 a day plus $0.75 per mile to rent
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!