1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rewona [7]
3 years ago
15

Please answer this correctly without making mistakes

Mathematics
2 answers:
Ludmilka [50]3 years ago
6 0

Answer:

10 9/20

Step-by-step explanation:

<em>Hey there!</em>

If Hillsboro to Campbell is 16 2/20 and Hillsboro to Oxford is 5 13/20,

we’ll do

16 2/20 - 5 13/20

Imrpoper form

322/20 - 113/20

322 - 113

209/20

10 9/20 miles from Oxford to Campbell.

<em>Hope this helps :)</em>

Licemer1 [7]3 years ago
3 0
The comment above me ^ help me too
You might be interested in
Please help me on this ​
Zanzabum

Answer:

c

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
PLEASE HELP WITH GRAPH LAST QUESTION I NEED ​
SVETLANKA909090 [29]

Answer:

\sf g(x) = -1(x+3)^2 -2

Explanation:

\sf original \ graph:  \ y=-x^{2}

the graph is translated 3 units to the left and 2 units down.

vertex: (-3,-2) point: (-1,-6)

\sf so \ new \ graph :

\sf y = a(x-h)^2 +k

\sf -6 = a(-1-(-3))^2 -2

\sf -6 = 4a -2

\sf 4a = -4

\sf a = -1

\sf equation:

\sf y = a(x-h)^2 +k

\sf y = -1(x+3)^2 -2

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate the expression 3.14(a^2 + ab) when a = 3 and b = 4
otez555 [7]

Answer:

ASK YOUR QUESTION

Middle School  Mathematics  5+3 pts

Evaluate the expression 3.14(a2 + ab) when a = 3 and b = 4. (Input decimals only, such as 12.71, as the answer.)

Report 13.07.2017

Answer

3.14(a^2 + ab) when a = 3 and b = 4

then

3.14(3^2 + 3*4)

= 3.14(9+12)

= 3.14(21)

= 65.94

15

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the unit price for 9 colored pencils for $56
Alex Ar [27]

Answer:

6 2/9

Step-by-step explanation:

56/9

5 0
3 years ago
Dianne purchased a ham for $45.15. How many pounds is the ham if it sells for $6.45 per pound?
Len [333]
It would be 7lbs, you divide the total amount by the amount per pound and you get the weight.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • How are average I.Q.s related to normal distributions?
    6·2 answers
  • What's the completed variable table
    14·1 answer
  • The price of a radio was $20. It is on sale for $15. What is the percent of change in the price of a radio?
    13·1 answer
  • Is the relation a function?
    8·1 answer
  • 24x+32=8(3x+4) -is it equivalent? if not please tell me-
    7·2 answers
  • John's father is 2 m tall how many centimeters is John's father (please let me know!)<br>​
    13·1 answer
  • The sum of 2 and a number divided by 3 is greater than -10​
    6·1 answer
  • Please Help ASAP!! Marking Brainliest!! Divide <img src="https://tex.z-dn.net/?f=12x%5E2%20%2B%204x%5E3%20%2B%2018%20%2B%2016x"
    7·1 answer
  • All you need is in the photo <br>please answer fast ​
    6·1 answer
  • 3x^2-17x- 20 and 100=3x^2-17x-20 needed to simplify and find the X if its equal to 100
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!