1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
adelina 88 [10]
3 years ago
5

£2500 is invested at 3.6% compound interest per annum.

Mathematics
1 answer:
kirill115 [55]3 years ago
4 0

Answer:

its going to be 20 years

Step-by-step explanation:

1.036

You might be interested in
Researchers once surveyed students on which superpower they would most like to have. The following two-way table displays data f
Andru [333]

Answer:

50%

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Select the correct difference.<br> <br> -3z 5 - (-7z 5)<br> <br> -10z5<br> -4z5<br> 4z5<br> 4z
Alinara [238K]
<span>-10z5 is the answer. </span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Suppose a student reaches in the bag and randomly selects nine red chips and eleven yellow chips. Based on this sample, what is
nataly862011 [7]

Answer:

There are more boys than girls. The red chips are girls are the boy are the yellow chips.  If more yellow chips were pulled out then there are more boys. 11 + 9 = 2. 10 + 9 = 19 + 1 = 20. The fraction of how many boys there are would be 11/21 and the fraction for girls would be 9/21.  Also 11 x 9 = 99. There would be 99 people if you times the number of girls and boys. But it's best to add because it would be in the smaller form if you were to times it.

7 0
2 years ago
Can someone help me with this
Kamila [148]

Step-by-step explanation:

please give me brainlest

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the name of the type of data that a scatterplot is used to analyze?
earnstyle [38]

Answer:

Bivariate Data :)

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Ten friends want to play a game. They must be divided into three teams with three people in each team and one field judge. In ho
    6·1 answer
  • 160 51 what is the value of x
    12·1 answer
  • What is the answer for 3,4,5,6 and 7?
    10·1 answer
  • 7 is ten times the value of?
    8·2 answers
  • Help with MATHEMATICS hw ASAp
    6·1 answer
  • Jill bought 3 cookies and 2 cupcakes for $12.25. Kim bought 5 cookies and 1 cupcake for $14.00.
    12·2 answers
  • What is equivalent to 12\16?
    7·1 answer
  • Plsss help asap plsssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
    14·1 answer
  • THE SALES TAX ON A TABLE SAW IS $14.85 WHAT IS THE PURCHASE PRICE OF THE TABLE SAW BEFORE TAX IF SALES TAX IS 5.5%
    15·1 answer
  • Find the unit rate. Enter your answer as a mixed number.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!