1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kolezko [41]
3 years ago
11

The process of deciding whether to do or use one additional unit of a resource.

Mathematics
1 answer:
LuckyWell [14K]3 years ago
8 0

Answer:

The answer to your question would be Thinking at the Margin.

Cheers!

Step-by-step explanation:


You might be interested in
A student takes ten exams during a semester and receives the following grades: 90, 85, 97, 76, 89, 58, 82, 102, 70, and 67. Find
slamgirl [31]
The answer is D because i found it online
4 0
2 years ago
The graph of a system of equations with the same slope and the same y-intercepts will have no solution
Bumek [7]

Answer:

False.

Step-by-step explanation:

If they have the same slope and same intercept they will have the same line. So they will have infinite solutions.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
I just wanted to let u know there is this guy named Harry Fu
amid [387]

Good to know, I think?

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
-2.4n-3 and -7.8n +2
Whitepunk [10]

Answer:

the correct answer is 12n+2

Step-by-step explanation:


6 0
3 years ago
PLEASE Help on the following questions. (8th Grade Math) {40 points!} No need for the explanations just the answers.
anastassius [24]

Answer:

Im sorry. give me a few minutes and I will get you a few of the answers. I will comment on your questions with the answers I get. No promises that they will be right because I am also in 8th grade.

Step-by-step explanation:

8 0
2 years ago
Other questions:
  • How do you find and interpret the zeros of y= -2(x-3)^ + 4
    6·1 answer
  • A polygon has vertices A(1,1), B(1, 4), C(4, 4). This figure is dilated by a factor of 3 and center of dilation (-1, 4). Find th
    11·1 answer
  • ***please help***
    6·2 answers
  • George buy pizza. He eat 3/8 of the pizza for lunch and 1/2 of the pizza for pizza for lunch What fraction of the pizza has Geor
    12·2 answers
  • 127 is a number, write it as a sum of 100s 10s and 1s
    14·2 answers
  • Allyson completed the division below.
    7·2 answers
  • If 2 1/4 pounds of bananas cost $1.89 what is the cost per pound
    13·2 answers
  • Find the area of the figure
    8·1 answer
  • Which expresions are equivalent to x+2y+x+2? <br><br> yall please help....
    9·1 answer
  • Solve for x<br><br> 7/8 of x is 14
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!