169.99 / 250 = 0.68 or 68%
100 - 68 = 32% discount
Not sure what asking with total price, because tax varies by state.
⊰_________________________________________________________⊱
Answer:
Step-by-step explanation:


⊱_________________________________________________________⊰
System of equations:


The intersection point for this is <em>(4,11)</em>.
Answer:
$11.23
Step-by-step explanation:
To find the unit price divide the price by the product. For example, 12 ounces of juice costs $2.45. You divide $2.45 by 12 ounces. The unit price would be $0.20.
<em>I hope this helped you, if it did more than all the other answers that may be on your question, feel free to give me brainliest, I would really appreciate it.</em>