1 answer:
Answer:
B. 81 weeks
Step-by-step explanation:
If we plug everything into the equation it should look like this:

Then we would subtract 1 from both sides, then we are left with <em>w:</em>
<em />
<em />
<em />
<em>Hope this helps!</em>
You might be interested in
Answer:
c.
Step-by-step explanation:
Answer:
A. Undefined
Step-by-step explanation:
Any vertical lines' slope is undefined.
How much you make....:.:.:./..
Answer:
13
Step-by-step explanation:
There mate eat a taco way
Answer:
<h2>$63</h2><h2 />
Step-by-step explanation:
$15 / 5 bags = $3 per bag
21 ( $3 per bag) = $63