Three of the choices are unit rates for the price of milk. which choice is not?$1.00 per 8 ounces$1.30 per pint$3.47 per gallon$
2.80 per quart
1 answer:
$1.00 per 8 ounces, since it isn't in the simplest form (which isn't a unit rate)
You might be interested in
Answer:
10
Step-by-step explanation:
60/5 = 12
12*2=24
2 tickets are $24
Answer:
it is 5.9 A
Step-by-step explanation:
Answer:
-100
Step-by-step explanation:
1). 1n+5-1
N=26
2). n2+n n2+n
n3+n2+n
Answer:
ohhhh we have the same question
Step-by-step explanation: